Hakkında

Aylin Gozen 3

1995 yılından günümüze kadar ulusal ve uluslararası çeşitli firmalara ve kurumlara “Pazarlama ve İletişim Danışmanlığı” yapan Aylin Gözen, 2005 yılından itibaren çalışmalarını sadece mücevher sektörüne yöneltmiştir. Serbest danışmanlık sürecinde yaratıcı pek çok uygulamaya imza atıp, büyük ölçekli organizasyonlar düzenlemiştir.

Renkli Mücevher Taşları ve Pırlanta konusunda uzman sertifikaları bulunan Gözen, mücevher taşlarını aldığı eğitimlerin yanı sıra, uluslararası çalışmaları ve seyahatleriyle, mücevher taşlarının, madencilerin, gemologların arasında öğrenmiştir. Mücevher taşları ve mücevher satın alma sırları, mücevher mağazacılığı konularında, düzenli ziyaret ettiği uluslararası önemli fuarlardan ve genel eğilimlerden yola çıkarak hazırladığı mücevher trendleri ve yönelimler konusunda yazıları, eğitimleri ve çalışmaları bulunmaktadır.

Gözen, dünyanın önde gelen uluslararası kuruluşlarından
WDC (World Diamond Council / Dünya Pırlanta Konseyi’nin 2011-2013 yılları arası ve
ICA (International Colored Gemstone Association / Uluslararası Renkli Mücevher Taşları Derneği)’nin üyesidir.

Sektörel olarak yayınlanan “Altın Dünyası” ve “Voir” dergilerinde, Türkiye çapında dağıtımı yapılan “Klass Magazin” adlı cemiyet hayatı dergisinde, uluslar arası yaygın dağıtımı gerçekleşen, Dünya Pırlanta Borsaları Federasyonu’nun markasının dergisi olan “World Diamond Magazine”‘de düzenli köşe yazıları ve trend sayfaları yer almaktadır.

Günümüzde, uluslararası dernek ve konsey çalışmalarının, kitaplarının yanında, tüketiciyi bilinçlendirmeye ve mücevher sektörüne yönelik çalışmalarını sürdürmektedir.

Sunulan Hizmetler:

-Mücevher Sektöründe Pazarlama Danışmanlığı

-Mücevher Markalarının Bilinirliğini Arttıracak Etkinlikler

– Uluslararası Projeler ve Konferanslar

-Yayınlara Mücevher ve Son Trendler Konusunda İçerik Oluşturma

-Mücevher ve Lüks Ürün Pazarlamada Son Eğilimleri Sunan Konferanslar

ÇALIŞMALARINDAN BAZILARI

■ 2015 Tüketiciye yönelik mücevherde son trend sunumları, mücevher fuarlarında etkinlik alanları.

■ 2014 Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde De Beers’in katkılarıyla “Madenden Mücevhere Pırlantanın Yolculuğu” sergisinin projelendirilmesi ve küratörlüğü.

■ 2013 Dünyanın önemli pırlanta merkezi Antwerp’de düzenlenen “Antwerp Diamond Trade Fair 2014″ için, fuar adına, davetli götürülecek Türkiye Delegasyonunun organizasyonu.

■ 2013 Mücevher mağazalarında tüketiciye yönelik “Madenden Mücevhere” sohbetlerinin düzenlenmesi.

■ 2013 İstanbul Mücevher Fuarı’nda, 2013 mücevher trendlerini sunan “Trend Duvarı” nın hazırlanması.

■ 2013 Moskova’da, Kızıl Meydan’ın yanındaki alış veriş merkezi Galleria’daki “Roberto Bravo” mağazasının özel açılışının ve akşamında Fashion TV ile düzenlenen defilesi.

■ 2012 “Roberto Bravo” markası için, markanın sponsorluğunda, Afrika’da bir yardım çalışmasının organizasyonu.

■ 2010 “İSTANBUL’UN 100 MÜCEVHERİ” kitabının hazırlanması.
(Bu dizi İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti projesi kapsamında sunulan ve Devlet Bakanı Hayati YAZICI’nın Başkanlığındaki, İçişleri Bakanı Beşir ATALAY, Maliye Bakanı Mehmet ŞİMŞEK, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul GÜNAY, İstanbul Valisi Muammer GÜLER, ve İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanı Dr. Mimar Kadir TOPBAŞ’ın bulunduğu Koordinasyon Kurulu tarafından kabul edilerek başlatılan bir yayın projesidir.)

■ 2010 “Gold İstanbul” fuarında TÜYAP için ana etkinliklerden biri olarak “Zaman Tüneli- Osmanlı İmparatorluğunun İhtişamından 2011 Trendlerine Türk Mücevheri” etkinliğinin organizasyonu.

■ 2009 Sektörün önde gelen 33 firmasının katıldığı “Mücevher Sergisi ve Müzayede” organizasyonu.

■ 2009 ICA (International Colored Gemstone Association / Uluslararası Renkli Mücevher Taşları Derneği) adına ICA- Show Dubai için Türkiye’den delegasyon oluşturulması.

■ 2008 Four Seasons Hotel’de Dubai Hükümeti Girişimi DMCC adına, Mücevher Taşçıları Derneği Üyeleri ve Kuyumcu Oda & Derneklerine yönelik resepsiyon ve akşam yemeği organizasyonu. (Yemeğe CIBJO Başkanı Dr. Gaetano Cavalieri ve DMCC’nin üst düzey yöneticileri katılarak sunum yapmıştır).

■ 2008 Dubai Hükümeti’nin girişimi DMCC adına, düzenledikleri “Uluslar arası İnci Tasarımı” yarışmasında Türkiye ayağının organize edilmesi, 10 okulun gezilmesi ve öğrencilere konu hakkında bilgilendirme toplantısı düzenlenmesi.

■ 2008 Dubai Hükümeti’nin girişimi DMCC’nin Türkiye temsilciliği (İletişim alanında).

Hizmetler